1984 yılında İstanbul`da kurulan ve 2018 yılında 34. Kuruluş yılını tamamlayacak olan Klas Kablo Zayıf Akım Kabloları üreten bir firmadır.

İlk yıllarda Koaksiyel Kablo üretimi ile ön plana çıkmıştır. 90`lı yıllarda üretim çeşitliliği Harici ve Dahili Telefon Kabloları, Sinyal Kumanda Kabloları ve Data Kabloları ile arttırılmıştır.

Klas Data markası ile RS-232 ve RS-422 protokolünde KD serisi Data Kablolarını çıkararak sektörde öncü olmuştur.

Dünyada ve ülkemizde gerçekleşen değişimleri yakından takip eden Klas Kablo 2000`li yıllarda yeni yatırımlarla, dünyada uygulanması daha o yıllarda zorunlu kılınan Yangına Dayanıklı Kablolar grubunu ve Enstrumantasyon Kablolarını ürün gamına dahil etmiştir.

Klas kablo tescilli markasıyla üretilen Yangına Dayanıklı Kablolar; akıllı veya yarı akıllı binalarda tahliye sırasında belirli bir süre fonksiyonunu sürdürmesi gereken sistemlerde kullanılmaktadır.

Bu kablolar; alevi geciktirme, alevi yaymama, 3 saatlik yatay alev testi, alev altında mekanik darbe testi, alev altında su püskürtme testi, duman yoğunluğu testi, korozif gaz testi ve diğer tüm elektriksel ve fiziksel testlerden geçirilen ürünler olup; yangın sırasında fonksiyonunu sürdürme özelliğine sahiptirler.

Klas Kablo marka tescili ile ayrıca koaksiyel, yangın alarm, telefon, enstrumantasyon, bus, kontrol kabloları gibi diğer ürün grupları da üretilmektedir.

1984`ten beri Klas Kablo markalı koaksiyel kablolar ülkemiz de ve dünya da güvenle kullanılmaktadır. Sektörde çok önemli bir yere sahiptir. Kontrol kabloları PVC ve halojensiz versiyonları ile ana ürün gruplarımızdan birisidir.

Entrumantasyon kablolarında çok önemli projelerde Klas Kablo markası yer almıştır. Bu ürün grubunda özellikle proje bazlı çalışmalar, şartnameye bağlı olarak yapılmaktadır ve ürün seçiminden dizayna kadar her aşamayı ince bir titizlikle ele almak gerekmektedir.

30 yıldır Türk kablo sektöründe kalitenin simgesi haline gelen Klas Kablo, her zaman yeniliklere imza atmış, dünya standartlarına uygun kaliteyi, müşterilerine batı normları içinde vermeyi misyon edinmiştir.

Türk kablo sektörünün dünyadaki gurur kaynağı haline gelen Klas Kablo, yeni yapılanması ve geliştirdiği vizyonu ile liderliğinin gereklerini yerine getirmeye devam etmektedir.

Yeni yapılanması doğrultusunda sermaye gücü, donanımlı kadrosu ve vizyonu ile marka imajına uygun olarak faaliyetlerini yürütmektedir. Kalitesinden ödün vermeyen, Ar-Ge ve teknolojik gelişmeleri takip eden dinamik yapısı ile, tanınmış marka imajını koruyup, geliştirerek sektördeki hedef odaklı çalışmalarını sürdürmektedir.

Özel kablo imalatçısı kimliği taşıyan firmamızın bugünkü ürün çeşitliliği 16.000 gibi rakamlara ulaşmış ve bu rakam artarak devam etmekdir.

Yangın Kablolarında Alman VDE, Rusya GOST Yangın sertifikası, TSE, ürün gruplarında TSE – CE ve TSEK sertifikaları mevcuttur.